„Relaksująca Muzyka Wrocławska”
Muzyka Relaksacyjna
Koncert pod patronatem:
Koncert w ramach festiwalu „Wrocław Summer Classics 2024”.
To sześć specjalnie przygotowanych utworów dedykowanych przez autora największym kompozytorom muzyki klasycznej – W.A. Mozart, J.S. Bach, A. Vivaldi, L. van Beethoven, J. Strauss, F. Chopin
Muzyka nawiązuje do ich twórczości i charakteryzuje każdą z wybitnych postaci. To uczta dla ciała i ducha.
Wiesław Małucha jest zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Wiedeńskiej Akademii Muzycznej w 2022 roku.
Koncert ma na celu pobudzić nowy rodzaj doznań muzycznych i dać sporą dawkę pozytywnej energii. To przede wszystkim wyzwanie dla jego Odbiorcy, który zostanie poprowadzony w nieznane mu dotąd zakątki muzyczne, by po powrocie do rzeczywistości dokonać subiektywnej oceny, czy cel koncertu został osiągnięty.
INFORMACJE
Data Koncertu: 30 Lipca 2024
Godzina: 19:00
Miejsce: Sala Oratorium Marianum – Uniwersytetu Wrocławskiego
Czas Koncertu: ok. 70 min
UWAGA! Do dowolnych dwóch biletów jedno miejsce dla seniora lub ucznia gratis!
Cena Biletów:
normalny 80 zł
ulgowy 50 zł (studenci, uczniowie, emeryci, renciści)
Program koncertu (ok. 70 min):
6 fantazji muzycznych – Amadeusz, Jan Sebastian, Antonio, Ludvig, Piotr, Fryderyk – wrocławskiego kompozytora – Wiesława Małuchy
Wykonawcy Koncertu: Virtuosi Belcanto & Alba Musica – Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu w składzie: Katarzyna Czekanowska (sopran), Darya Yeliseyeva (flet), Anastasiya Syromiatnikova (wiolonczela), Anastasia Bouria (fortepian).
Biografie
Katarzyna Czekanowska – śpiewaczka operowa z Tarnopola – mezzosopranistka. W 2005 r. ukończyła Eksperymentalną Szkołę Artystyczną w Tarnopolu (muzyka, teatr, rysunek), następnie (2005–2009) studia licencjackie (wokal). W latach 2010–2012 studiowała muzykologię i dyrygenturę chóralną na Uniwersytecie Pedagogicznym im. W. Hnatiuka w Tarnopolu. W latach 2005–2013 pracowała jako solistka w domu kultury Kolejowy Tarnopol, jednocześnie (2011–2013) jako solistka Galickiej Orkiestry Kameralnej. Od 2013 r. mieszka we Wrocławiu, gdzie założyła zespół muzyki ludowej Śpiewogra oraz współorganizowała chór Psalterion przy kościele greckokatolickim. Jest laureatką międzynarodowych i krajowych konkursów wokalnych, m.in. Grand Prix im. S Kruszelnickiej (Tarnopol, 2008, 2009). Współorganizuje koncerty i festiwale pieśni ukraińskich. Jako aktorka brała udział we Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016. Zwyciężczyni pierwszej nagrody w międzynarodowym konkursie w Cambridge 2023.
Darya Yeliseyeva – flecistka, laureatka licznych międzynarodowych konkursów. Absolwentka Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej w klasie fletu poprzecznego. Darya studiowała także w Paryżu w Konserwatorium Regionalnym w Aubervilliers. Odbyła staż w Międzynarodowej Akademii Letniej w Nicei u profesora Philippe Bernolda z Narodowego Konserwatorium Paryskiego. Przez pięć lat pracowała jako solistka Państwowej Filharmonii Białoruskiej. Zagrała ponad sto koncertów solowych. Obecnie prowadzi działalność pedagogiczną i koncertową.
Anastasiya Syromiatnikova – wiolonczelistka, absolwentka Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej. Po ukończeniu studiów kontynuowała działalność zawodową jako artystka orkiestry Teatru Opery i Baletu w Mińsku. W składzie orkiestr kameralnych i symfonicznych występowała w prestiżowych salach koncertowych Europy і Ameryki. Obecnie prowadzi działalność pedagogiczną w szkole muzycznej „Music Art” w Pradze. Aktywnie koncertuje w orkiestrach i zespołach kameralnych, niestrudzenie doskonaląc technikę gry, pogłębiając wiedzę na temat instrumentu i poszerzając swój repertuar.
Anastasia Bouria – pianistka, laureatka wielu międzynarodowych konkursów, w tym VIII Sztokholmskiego Międzynarodowego Konkursu Muzycznego (2021). Ukończyła studia w Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej (fortepian solo, kameralistyka, pedagogia). Przez 20 lat pracowała na Katedrze Instrumentów Smyczkowych i 2 lata na Katedrze Kameralistyki Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej. Studenci jej klasy wielokrotnie stawali się laureatami międzynarodowych konkursów. Autorka transkrypcji kameralno- instrumentalnych. W szczególności na koncercie Państwo usłyszą utwory w jej oryginalnych aranżacjach. Prowadzi aktywną działalność pedagogiczną i koncertową. Jako performerka i prezenterka zrealizowała ponad 80 projektów.
Wiesław Małucha – kompozytor – jest absolwentem P.SZ.M. im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu w klasie fortepianu oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1989-1990 był dyrektorem wrocławskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Wiesław Małucha jest członkiem Towarzystwa Miłośników Wrocławia. Od 2013 r. jest fundatorem i członkiem zarządu „Fundacji Rozwoju Kultury we Wrocławiu”, która opracowała i wdraża takie projekty jak: „Muzyka Wrocławska”, „Relaksujące Podróże Melomana Odkrywcy” i „Wrocław – Stolica Muzyki”. Jest inicjatorem i współzałożycielem w roku 2018 Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu, w której pełni funkcję dyrektora programowego.
Jego muzyka nawiązuje w pewnym stopniu do muzyki klasycznej, charakteryzuje się bogactwem oryginalnych pomysłów melodycznych oraz ciekawymi rozwiązaniami aranżacyjnymi, które w połączeniu z czystą i naturalną harmonią oraz ciepłą barwą instrumentów pozwalają odbiorcy w pełni wyciszyć się i uczestniczyć w muzycznej podróży w nieznane zakątki. Śmiało można zakwalifikować tę muzykę do leczących zarówno ciało i duszę, co potwierdzają liczne opinie jej słuchaczy. Kompozycje Wiesława Małuchy wykonywane już były we Wrocławiu m.in. w NFM, Sali Koncertowej Radia Wrocław, Sali koncertowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Oratorium Marianum, Synagodze pod Biłaym Bocianem, Klubie Muzyki i Literatury i Klubie Garnizonowym. Poza Wrocławiem w Filharmonii Dolnośląskiej, Zielonogórskiej, Kaliskiej, na Uniwersytecie w Poznaniu , w Bazylice w Wambierzycach, a także w pałacach Staniszów, Pakoszów, Wojanów i na zamku Korzkiew k/Krakowa. W roku 2012 Wiesław Małucha w głosowaniu radiosłuchaczy i internautów został zwycięzcą I edycji konkursu „Kawałek Wrocławia” za piosenkę „Pokochaj Wrocław” z własną muzyką i tekstem. W roku 2022 został zwycięzcą międzynarodowego konkursu kompozytorskiego Wiedeńskiej Akademi Muzyki Klasycznej „Autumn – 2022”. Za działalność kulturalną i społeczną w 2019 roku został odznaczony stypendium Melvin Jones Fellowship przez organizację „Lions Club International” oraz w roku 2022 „Bursztynową Różą”. W 2022 roku otrzymał specjalne wyróżnienie z okazji 65-lecia Towarzystwa Miłośników Wrocławia oraz srebrną odznakę Zasłużony dla Dolnego Śląska od Sejmiku Samorządu Województwa Dolnośląskiego.