Przejdź do treści

Odważnie w Sali Kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej – 23.10.2022

  • przez
Do artykulu 1

Odważnie w Sali Kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej – 23.10.2022

Przemysław Witek – wybitny muzyk, wirtuoz fortepianu podjął wyzwanie i zagra kolejno wszystkie cztery Ballady Fryderyka Chopina oraz I Koncert Wrocławski. To ogromnie wymagające połączenie, w którym pianista połączy ze sobą klasykę z muzyką tworzoną współcześnie, aby zweryfikować czy te dwa nurty pracując razem oddadzą widowni zachwycające doznania.

Do artykułu 2

Wiesław Małucha – znany z twórczości kompozytorskiej oraz z utworzenia Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu udzielił artyście wsparcia przygotowując na tę okazję specjalny koncert, którym chce nawiązać wirtualną łączność z muzyką Fryderyka Chopina.

Koncert jest skierowany do koneserów muzyki i jednocześnie do jej odważnych odbiorców, doceniających ryzyko artysty i nieoczekiwany efekt, który może okazać się rewelacją. Słuchacze mogą być świadkami powstania fenomenu, dlatego koncert jest ważną pozycją w kulturalnym kalendarium regionu lubuskiego.

Filharmonia w Zielonej Górze to drugie w kolejności miejsce po Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze (20.10.2022) z 10 zaplanowanych dla trasy koncertowej z recitalem Chopin&Małucha

zg3 zg1

Więcej informacji o biletach i wydarzeniu można przeczytać TUTAJ