Przejdź do treści

CHOPIN & MAŁUCHA RECITAL

koncert z cyklu „Wielkie Wyzwania”

BILETY w cenie 40zł można już rezerwować pod numerem tel: 691 704 119

INFORMACJE

Data: 13/11/2022 godz. 16:00

Miejsce: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Sala im. Lubrańskiego

Cena Biletu: 40zł

WYKONAWCY

Przemysław Witek – fortepian

PROGRAM

Cz. I

Fryderyk Chopin

Ballada g-moll op. 23

Ballada F-dur op. 38

Ballada As-dur op. 47

Ballada f-moll op. 52

 

Cz. II

Wiesław Małucha

I Koncert Wrocławski – na fortepian solo

  1. I andante
  2. II adagio
  3. III lento

OPIS KONCERTU

Przemysław Witek – wirtuoz fortepianu, pracownik naukowy Akademii Muzycznej w Poznaniu we współpracy ze współczesnym kompozytorem wrocławskim – Wiesławem Małucha, postawił przed sobą wyzwanie przygotowania koncertu, którym chciałby w szczególny sposób uhonorować twórczość najwybitniejszego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. Ten wybitny pianista zamierza tego dokonać poprzez nie tylko perfekcyjne wykonanie, ale także wyjątkowy dobór repertuaru, który obejmuje wykonanie kolejno wszystkich czterech Ballad Fryderyka Chopina i następnie I Koncertu Wrocławskiego.

Wiesław Małucha udzielił artyście wsparcia przygotowując na tę okazję specjalny koncert, którym chce nawiązać wirtualną łączność z muzyką Fryderyka Chopina. To zupełnie nowa formuła koncertowa, która ma spowodować nowy rodzaj przeżyć muzycznych.

Koncert ten to, także wyzwanie dla jego odbiorcy, który w pierwszej części zostanie poprowadzony w świat niezwykłej muzyki Fryderyka Chopina, a w drugiej podąży za muzyką I Koncertu Wrocławskiego w nieznane mu dotąd zakątki, by po powrocie do rzeczywistości dokonać subiektywnej oceny, czy cel koncertu został osiągnięty.

Koncert miał już dwie zakończone pełnym sukcesem premiery w Filharmonii Dolnośląskiej w dniu 20.10.2022 i w dniu 23.10.2022 w Filharmonii Zielonogórskiej. 13.11.2022 – Poznań i 25.11.2022 Wrocław to dwa największe miasta tej trasy koncertowej w tym roku.

Film z Koncertu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Sala im. Lubrańskiego