Przejdź do treści

CHOPIN & MAŁUCHA RECITAL

koncert z cyklu „Wielkie Wyzwania”

bilety24_logo

BILETY  można już rezerwować pod numerem tel: 691 704 119

INFORMACJE

Data: 25/11/2022 godz. 18:00

Miejsce: Sala Koncertowa Radia Wrocław

Cena Biletu:
I miejsca – 49zł
II miejsca – 30zł

WYKONAWCY

Przemysław Witek – fortepian

PROGRAM

Cz. I

Fryderyk Chopin

Ballada g-moll op. 23

Ballada F-dur op. 38

Ballada As-dur op. 47

Ballada f-moll op. 52

 

Cz. II

Wiesław Małucha

I Koncert Wrocławski – na fortepian solo

  1. I andante
  2. II adagio
  3. III lento

OPIS KONCERTU

Przemysław Witek – wirtuoz fortepianu, pracownik naukowy Akademii Muzycznej w Poznaniu, uczestnik mistrzowskiego maratonu muzyki Chopina z okazji Dnia Niepodległości w 2022 r. – postawił przed sobą wyzwanie wykonanie kolejno wszystkich czterech Ballad Fryderyka Chopina i następnie I Koncertu Wrocławskiego.

Wiesław Małucha – wrocławski kompozytor, laureat tegorocznej edycji Vienna Classical Music Academy International Composition Competition „Autumn” – 2022 – udzielił artyście wsparcia przygotowując na tę okazję specjalny koncert, którym chce nawiązać międzypokoleniową łączność z muzyką Fryderyka Chopina.

Ta oryginalna formuła koncertowa ma na celu pobudzić nowy rodzaj doznań muzycznych i dać sporą dawkę pozytywnej energii. Koncert ten, to przede wszystkim wyzwanie dla jego odbiorcy, który w pierwszej części zostanie poprowadzony w świat niezwykłej muzyki Fryderyka Chopina, a w drugiej podąży za muzyką I Koncertu Wrocławskiego w nieznane mu dotąd zakątki, by po powrocie do rzeczywistości dokonać subiektywnej oceny, czy cel koncertu został osiągnięty. Koncert miał już zakończone pełnym sukcesem premiery w Filharmonii Dolnośląskiej w dniu 20.10.2022 i w dniu 23.10.2022 w Filharmonii Zielonogórskiej. 13.11.2022 – Poznań i 25.11.2022 Wrocław to dwa największe miasta tej trasy koncertowej w tym roku.

Przemysław Witek

PARTNERZY KONCERTU:

Sala Koncertowa Radia Wrocław